Обавезна литература за спремање колоквијума и испита:
- Тошковић, О. (2020). Аутостоперски водич кроз статистику, Увод у примењену статистику (од 327. до 358. стране). Београд: Центар за примењену психологију
- Тењовић, Л. (2020). Статистика у психологији – друго допуњено и измењено издање (од 99. до 330. стране). Београд: Центар за примењену психологију.
- Тењовић Л. (2020). Робустност статистичких поступака – основни појмови (текст за студенте окачен на moodle-у)
Напомена: Текст под 3. се спрема само за предиспитни колоквијум.
Необавезна (факултативна) литература:
- Момировић, К.(1988). Анализа номиналних варијабли, Љубљана: ЈУС (од 1. до 110. стране).
- Тодоровић, Д. (2016). Методологија психолошких истраживања. Београд: Центар за примењену психологију.
Укупан број поена који студент може да оствари на курсу је 100:
- 30 поена добија на основу постигунућа на излазним тестовима на вежбама. Два најлошија реузлтата или недоласка се не рачунају, а за сваки наредни недолазак (у онлајн настави то значи да није одрађен излазни тест) студентима се одузима по 15 бодова од могућих 100 бодова за дате вежбе (тј. рачуна им се да за дате вежбе имају минус 15 бодова).
- 10 поена носи излазни колоквијум са вежби и полаже се у редовним терминима вежби у учионици 106 (2021. године изузетно онлајн а не у учионици)у последњој седмици наставе, а уколико студент није присутан на тим вежбама добија нула поена за излазни колоквијум са вежби. Нема никаквог предуслова за полагање овог колоквијума.
- 30 поена носи предиспитни колоквијум, који се састоји од теста знања (слично испиту из Статистике у психологији 1). Предиспитни колоквијум се полаже на Факултету у време које је у распореду испита на сајту објављено као писмени испит из Статистике у психологији 2.
- 30 поена се може добити на усменом испиту. Усмени испит из Статистике у психологији 2 студент/киња може полагати ако има:
- одслушане вежбе, тј. налази се на списку са бројем поена са вежби на moodle-у у рубрици Колико сте до сада скупили поена на вежбама.
- положен писмени предиспитни колоквијум, тј. ако на тесту на колоквијуму добије више од 15 поена.
Предиспитни колоквијум се може полагати тек после положеног испита Статистика у психологији 1.
Студенти/студенткиње који/е положе предиспитни колоквијум а нису задовољни/e оценом, могу, изузетно и то само у договору са професорима, колоквијум поново полагати још једанпут, али само у првом наредном испитном року. У том случају, у наредном испитном року морају формално пријавити испит, а од тренутка када се договоре са неким од професора да ће колоквијум поново полагати њихов претходни број поена са колоквијума се трајно брише из базе. Молимо студенте да о томе воде рачуна и да добро размисле пре доношења одлуке о поновном полагању већ положеног колоквијума.
Студенти/студенткиње који нису положили предиспитни колоквијум, колоквијум могу полагати у сваком испитном року док га не положе.
Предиспитни колоквијум се полаже пре сваког испитног рока у време које је у распореду испита на сајту наведено као термин писменог испита из Статистике у психологији 2.
Предиспитни колоквијум и усмени испит не морају се полагати у истом испитном року. Наравно, предиспитни колоквијум и усмени испит могу се полагати у истом испитном року.
Уколико студент жели да полаже предиспитни колоквијум у испитном року у којем није званично пријавио испит потребно је да електронском поруком обавести неког од наставника о томе.
Студент који није званично пријавио испит у датом испитном року не може изаћи на усмени испит у том року без обзира на то што је положио предиспитни колоквијум.
Упутство за уписивање термина за усмени испит за студенте који су положили предиспитни колоквијум биће стављено на moodle при објављивању резултата колоквијума.
Усмени испит се полаже на рачунару у соби 106. Прво питање (проблем истраживања, подаци, статистички поступак за решавање проблема) студент дефинише сам пре доласка на усмени испит. Податке за прво питање (уколико се не налазе на серверу у учионици 106) студент треба да смести на интернету тако да их може скинути на испиту (будући да у учионици 106 није могуће користити USB). Друго питање на испиту формулише наставник који испитује студента.
Укупан број поена за цео курс добија се као прости збир поена које је студент стекао на вежбама (максимално 40: са вежби током семестра 30 поена + излазни колоквијум са вежби 10), колоквијуму (максимално 30) и усменом испиту (максимално 30). Оцена се на основу укупног броја поена одређује према факултетском Правилнику о оцењивању и испитима:
51 до 60 поена = оцена 6
61 до 70 поена = оцена 7
71 до 80 поена = оцена 8
81 до 90 поена = оцена 9
91 до 100 поена = оцена 10.