Све полазнице и полазници курса Социологија сазнања би требало да у оквиру прве теме прочитају Милић , В. 1986: »Увод«, »Основни проблеми", "Метод" у Социологија сазнања , Веселин Маслеша, Сарајево, 9-39,413-486, 695-764 ; Wolf, K., (1946-1967)1984: "Претпоставке социологије знања и њен задатак", "Социологија знања и социолошка теорија"," у Увод у социологију знања, Напријед, Загреб, 125-165,  или други уџбенички материјал аналогног садржаја. Копије предложене обавезне и дела шире литературе се могу наћи у библиотеци Одељења за социологију. Увек имајте на уму да није забрањено да прочитате и више од предложеног минимума страница велики осмех.

Оне и они међу вама који се определе да пишу семинарски рад из прве теме "Увод у историју, предмет и приступе истраживању проблема социологије сазнања",  потребно је да консултују и остале релевантне изворе из шире литературе укључујући oне садржане у избору извора релевантних за тему 1 доступних на страницама СС.

Прокоментаришите постојеће и/или предложите нове изворе релевантне за тему 1 , уређујте прва три поглавља у оквиру wiki Увод у социологију,

или 

у РЕЧНИК ЦИТАТА УТЕМЕЉИВАЧА СОЦИОЛОГИЈЕ САЗНАЊА унесите најмање три карактеристичне дефиниције кључних појмова код истог или различитих аутора типичних за одговарајућа теоријско-методолошка становишта, а у "облачићу" за коментар цитате које сте одабрали "преведите" на свој језик и укажите на онтолошке, епистемолошке и практичне претпоставке које су у њима изричито или само прећутно садржане, упоређујући их са аналогним претпоставкама супротних становишта.

Доступан од: понедељак, 15. септембар 2008., 01:00
Крајњи рок за предају: четвртак, 22. октобар 2020., 01:00